ABD, Avrupa ve Birleşik Krallık, çocuklar arasında ciddi hepatit vakaları bildiriyor

Raporlar, Birleşik Krallık'ın ABD ve Avrupa da dahil olmak üzere çocuklar arasında ciddi hepatit vakaları tespit ettiğini söylüyor.

18 Nisan 2022 10:00 Gündem
ABD, Avrupa ve Birleşik Krallık, çocuklar arasında ciddi hepatit vakaları bildiriyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), İrlanda ve İspanya'nın da çocuklarda akut hepatit vakaları bildirdiğini söyledi.

DSÖ bir soruşturma başlatmış olsa bile, Birleşik Krallık'ta 10 yaşın altındaki en az 74 çocuğun hastalığa yakalandığı bildirildi.

ABD CDC, diğer eyaletler de dahil olmak üzere Alabama'daki vakaları araştırdığını söyledi. İspanyol medyası, 2 ila 7 yaş arasındaki çocukların hastalığa yakalandığını bildirdi.

Hepatit, karaciğerin iltihaplanmasıdır ve viral enfeksiyonlar da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerden kaynaklanır. DSÖ, Birleşik Krallık'ta biri Ocak ayında olmak üzere geçen ay en az dokuz çocuğun hastalandığını söyledi.

BM sağlık kuruluşu, bu ayın başlarında orta İskoçya'da 10 yaşın altındaki çocuklarda etiyolojisi bilinmeyen 10 şiddetli akut hepatit vakasının kendisine bildirildiğini ve 8 Nisan'da Birleşik Krallık'ta 74 vakanın tespit edildiğini söyledi.

"Hepatit virüsleri (varsa A, B, C, E ve D) laboratuvar testlerinden sonra hariç tutulmuştur." Daha fazla vakanın bildirilebileceği konusunda uyardı.

DSÖ, "Birleşik Krallık'ın son zamanlarda SARS-CoV-2 ile birlikte dolaşan adenovirüs aktivitesinde bir artış gözlemlediğini" bildirirken herhangi bir ölüm bildirilmediğini söyledi, ancak "bu virüslerin patogenezdeki rolü değildir" dedi. henüz net".

DSÖ, vakaları araştırırken Birleşik Krallık'ta klinik ve halk sağlığı müdahalesi çağrısında bulundu. Sağlık kuruluşu, İrlanda ve İspanya'da da soruşturma başlattığını söyledi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet