Apple, kutulardan milyarlarca dolar kazandı! iPhone kutuları servet değerinde

Apple sadece kutulardan servet kazandı. Apple kutuları, şarj aleti ve kulaklık hamlesi ile piyasada zirveye oynuyor. Apple’ın elde ettiği bu servet ise uzmanlar tarafından onaylanmadı.

17 Mart 2022 16:37 Gündem
Apple, kutulardan milyarlarca dolar kazandı! iPhone kutuları servet değerinde

Apple iPhone cihazları ile alakalı önemli bir adım atmayı daha sürdürüyor. Apple iPhone kutularında tasarrufa gitti ve bu sayede milyarlarca dolar ek gelir elde etti. Yapılan bu hamle ile birlikte pek çok uzman da Apple'ın bu hamlesinden ne kadar para kazandığını araştırmaya başladı.

Apple iPhone kutularından şarj aleti ve kulaklığı çıkarmıştı. Ancak Apple kısa süre önce çok önemli bir adım attı. Tartışma yaratan bir karar olsa da Apple iPhone kutularına şarj aleti ve kulaklık koymayı reddediyor. Atılan bu adamların aksine ise Apple şirketinin çevreye karşı duyarlılığı olarak ifade ediliyor. Ancak şirket açıklamalarının aksine uzmanlar ise Apple’ın açgözlülük yaptığını savunuyor. Kulaklık ve şarj cihazlarının iPhone kutularından çıkarılmasından sonra Apple çok daha fazla kazanç elde etmeye başladı. Özellikle iPhone kutularından şarj cihazı ve kulaklığı çıkararak 6 buçuk milyar ek gelir elde etti.

Telefon üreticileri Apple’ örnek alıyor

Apple'ın ardından çok sayıda telefon üreticisi de benzer durumları yaşamaya başladı. Ancak uzmanlar bu konunun çevreyle alakalı olmadığını düşünüyor. Şirketler tasarruf adı altında milyonlarca lira ek gelir elde ediyor.

Yapılan bu hamle ile sadece Apple 6 buçuk milyar dolarlık bir ek gelir elde etti. Apple yapmış olduğu bu hamle ile birlikte ek olarak da nakliyeden de ciddi anlamda tasarruf elde ediyor. Apple iPhone kutularından kulaklık ve şarj cihazlarını çıkaracağını açıkladığı andan itibaren 190 bin sevkiyat yaptı.

Bu bağlamda bakacak olursak kutunun boyutunu küçültmek ve nakliyede yüzde yetmiş civarında fazla cihaza yer vermek şirket nakliye maliyetinde %40 oranında azalttı. Şirket elde etmiş olduğu 6 buçuk milyar dolar ile adeta hiçbir üretim gerçekleştirmeden bu paraya sahip oldu. Bakalım gelecek dönemde telefon üreticileri daha fazla gelir elde edebilmek için ne gibi hamleler yapacak.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet