Başbakan, Singapur'un vakalar azaldıkça COVID-19 kısıtlamalarını daha da gevşeteceğini söyledi

Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong Perşembe günü yaptığı açıklamada, enfekte vakaların sayısı hızla düşmeye devam ettikçe ülkenin COVID-19 kısıtlamalarını daha da gevşeteceğini söyledi.

25 Mart 2022 10:00 Gündem
Başbakan, Singapur'un vakalar azaldıkça COVID-19 kısıtlamalarını daha da gevşeteceğini söyledi

Xinhua haber ajansının aktardığına göre Lee, AFP'nin ulusa canlı bir konuşmasında, "Covid-19 ile mücadelemiz büyük bir dönüm noktasına ulaştı ve Covid-19 ile yaşamak için kararlı bir adım atacağız."

Başbakan, 29 Mart'tan itibaren yeni güvenlik yönetimi önlemlerinin uygulanacağını ekledi. Grup boyutunu beş kişiden 10 kişiye çıkarmayı ve daha büyük etkinlikler ve ortamlar için kapasite sınırını artırmayı içerecek.

İşyerlerine gelince, toplam çalışan sayısının yüzde 75'inin geri dönmesine izin verilirken, dışarıda maske takmak isteğe bağlı hale getirilecek.

Lee, Covid-19'un Omicron varyantı "iyi bir şekilde kontrol altında" olduğundan, Singapur'un test ve karantina gerekliliklerini düzene sokarak ve "Singapur'a giren tam aşılı ziyaretçiler için kısıtlamaların çoğunu" kaldırarak sınır ötesi seyahati "önemli ölçüde" kolaylaştıracağını söyledi. rapora göre.

Bu değişiklikler, başta turizm sektörü olmak üzere işletmelere destek verecek ve aynı zamanda Singapur'un bir iş ve havacılık merkezi olarak konumunu geri kazanmasına yardımcı olacak.

Yakın geçmişte enfeksiyon oranı düşerken, İsrail, Kamboçya ve Güney Kore gibi ülkelerde halen araştırılmakta olan bir alt varyant nedeniyle vakalarda artış görülmüştür.

Başbakan, salgın durumu istikrara kavuşmaya devam ederse, iki yıldan fazla bir süredir uygulanan ölçülü bir yaklaşımın ve kısıtlamalarda daha fazla gevşemenin değerlendirileceğini söyledi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet