Başkan Biden, Washington, DC, Mayıs ayında ABD-ASEAN özel zirvesine ev sahipliği yapacak

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Washington, DC'deki ASEAN'ın liderlerini, 12.000 ve 13 Mayıs'ta AS-ASEAN özel zirvesi için ev sahipliği yapacak.

17 Nisan 2022 22:00 Gündem
Başkan Biden, Washington, DC, Mayıs ayında ABD-ASEAN özel zirvesine ev sahipliği yapacak

"Özel Zirve, ABD'nin, bölgenin en baskın zorluklarına sürdürülebilir çözümler sunumundaki merkezi rolünü tanıdık ve 45 yıl ABD-ASC Sekreteri Jen PSaki'nin açıklaması" dedim.

"Cumhurbaşkanı Biden'in Ekim başkanının 2021 ABD-ASEAN zirvesine katılımını yapacak, burada Cumhurbaşkanı'nın COVID-19 toparlanma ve sağlık güvenliği ile uğraşan, ASEAN ile ilişkimizi genişletmek için yeni girişimlerde 102 milyon ABD Doları (138.5 milyon ABD Doları) ilan verecek. Kriz, geniş tabanlı ekonomik büyümeyi teşvik etmek, cinsiyet eşitliğini teşvik etmek ve insanlara insanlara bağları derinleştirmek, "dedi.

MS PSAKI, Biden-Harris yönetiminin, Güney-Doğu Asya'da güçlü, güvenilir bir ortak olarak hizmet vermek "bir öncelikli olduğunu söyledi.

"Bölge için paylaşılan özlemlerimiz, ücretsiz ve açık, güvenli, bağlantılı ve esnek olan bir Hint-Pasifik'i ilerletmek için ortak bağlılığımızı desteklemeye devam edecek" dedi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet