Canlı yayında muhabire tokat atan Muharrem Sarıkaya Habertürk’e geri döndü

Muhabir Ahmet Demir’e tokat atmasından sonra 2 ay boyunca gündemde yer almayan Muharrem Sarıkaya, ‘’İkinci şans’’ başlığıyla kaleme aldığı yazıda geri döndüğünü duyurdu. İşte detaylar.

15 Şubat 2022 12:00 Gündem
Canlı yayında muhabire tokat atan Muharrem Sarıkaya Habertürk’e geri döndü

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Fatma Şahin’in konuk olduğu canlı yayın esnasında yayındaki ses sorunu çözmeye çalışan İHA muhabiri Ahmet Demir’e tokat atan Muharrem Sarıkaya eski görevine döndü.

Olay sonrasında 2 ay boyunca herhangi bir yerde görünmeyen Sarıkaya, Habertürk.com.tr’de ‘ikinci şans’ başlığıyla bir yazı yazarak, geri döndüğünü duyurdu. Sarıkaya, şunları söyledi:

“İnsan yaşamında istemeden yapıp, anında pişman olduğu olaylar vardır.

Benim de başımdan geçti; medeni bir toplumda yaşayan bireyler olarak yapılması gereken ne varsa yapıldı.

Bir anda öfke kontrolü yapamamanın yarattığı refleksle muhatabını rencide edici bir hareketin faili olarak, muhatabımdan özür diledim.

Yargıda uzlaşarak helalleştim; medya grubumuzda temsile dair görevlerimden de istifa ettim...

Kısaca vicdanen ve etik açıdan, kusurlu bir davranışın sahibi olarak yapılması gerekenleri yaptım.

Belirli bir süre de yazılarıma ara verdim…

Gazetecilikten başka hiçbir işi olmayan, 43 yılını sadece yazmakla geçiren bir yazar için yazılarından uzak kalmanın ne demek olduğunu biliyorum.

Bu süreçte tesellim, bireyi olmaktan gurur ve onur duyduğum Türk insanının bağrının ve vicdanının ne denli güçlü olduğunu da bana bir kez daha göstermesiydi.

Yolda, otobüste, metroda, trende; o kadar çok mesaj ve telefon aldım ki…

Kimi, “Defalarca özür diledin, buna rağmen hak etmediğin ölçüde küfür ve linçle karşılaştın; bu kadarı da fazla ama…” dedi...

Bazıları, “Bunlara karşı, ne yanıt verdin, ne dava açtın; hoşgörülü davrandın... Yazılarına başla…” cümleleri ile yaklaştı.

Ciner Medya Grubu yöneticilerimin, meslektaşlarımın ve arkadaşlarımın bana karşı tutumları, destekleri de en büyük tesellim oldu.

Bütün bunları bana tanınan ikinci şans olarak görüyorum…

İkinci şansın üçüncüsü olmadığını da biliyorum.

Bu bilinçle tekrar merhaba diyorum…

Neler Olmuştu?

Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi ve Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu canlı yayın esnasında yayındaki ses sorununu çözmeye çalışan İHA muhabiri Ahmet Demir’e tokat atmıştı.

Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra özür dileyen Sarıkaya, ertesi gün de görevinden istifa etmişti. Fatma Şahin’in ise tokat sonrasında olaya tepkisiz kalması tepki çekmişti.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet