Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tunç Soyer'e Osmanlı tepkisi: Bunun babası da aynıydı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü'nde halkın karşısına geçti. 105 yeni yurt binasının açılış töreninde konuşma yapan Erdoğan, İzmir'in kurtuluşunun 100. yıldönümünde İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili yaptığı açıklamaları işaret ederek, Soyer'e sert eleştirilerde bulundu.

14 Eylül 2022 19:31 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tunç Soyer'e Osmanlı tepkisi: Bunun babası da aynıydı!

Ankara'da halkın karşısına geçen ve konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunç Soyer'i hedef aldı. Soyer'in Osmanlı İmparatorluğu hakkında yaptığı açıklamalara ilişkin sert bir çıkış yapan Erdoğan, "Bunun babası da aynıydı," diyerek Soyer'e tepkisini gösterdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü'nde, 105 yeni yurt binası açılış töreninde konuşuyor.

Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki çatışmaya dair değerlendirmeler yapan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

soyer-2.jpg

BU TUTUMUN ERMENİSTAN İÇİN SONUÇLARI OLACAKTIR: Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu tüm dünya bilmelidir. Karabağ savaşının ardından imzalanan anlaşma şartlarını yerine getirmeyen Ermenistan tarafı için bu tutumun elbette sonuçları olacaktır.

KARDEŞİM ALİYEV: Temennimiz Ermenistan'ın bu yanlış yoldan bir an önce dönmesi, mutabakat şartlarını yerine getirmesi, vaktini ve enerjisini barışı güçlendirme yönünde kullanmasıdır. Kardeşim Aliyev'e başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

BAY KEMAL: Bugün toplam yurt sayımızı 800'e, yatak sayımızı da 850 bine çıkardık. Bay Kemal bu iş lafla olmuyor. 'Şöyle yaparız, böyle yaparız.' Elini kolunu tutan mı var, büyükşehir belediyeleri var elinde, yaptır bakalım. Lafla olmuyor bu iş.

Otel konforunda odalara sahip yeni yurt binaları inşa ettik. Bu süreçte özel sektörümüzün dinamizminden de faydalandık.

TÜRKİYE DÜNYANIN EN İYİ ÜLKELERİNDEN: Gençler, bugün Türkiye yurtlar ve üniversite öğrencilere tanınan fırsatlar bakımından dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer alıyor. Konfor, çalışma alanları, spor sahaları, güvenlik, temizlik, ücretsiz internetle öğrencilerimiz için birer yaşam merkezi haline gelmiştir.

Kendini sosyal devlet addeden pek çok Avrupa ülkesinde böyle bir altyapı yoktur. Bu gerçeği uluslararası kuruluşların bilimsel çalışmaları da ortaya koyuyor. Türkiye'nin yurt kapasitesi İspanya, Hollanda, Almanya ve Fransa'nın toplamından daha fazladır.

YURT ÜCRETLERİNE ZAM YOK: İlk yerleştirmede yüzde 80'lik rekor karşılama oranıyla tarihimizin en yüksek yerleştirilmesi seviyesine ulaşılmıştır. 41 merkezimizde başvuran her öğrenci yerleştirilmiştir. Salgın döneminde yurt ücretlerinde herhangi artışa gitmedik. Aylık 250 lira ile 450 lira arasında değişen yurt ücretlerinde bu yıl da değişiklik yapılmayacağının müjdesini paylaşmak istiyorum.

Yılbaşında kredi, burs ve beslenme yardımı rakamlarını günün ihtiyaçlarına göre yeniden belirleyeceğiz.

YA CAHİLDİR YA PROVAKATÖR: Kim yurt kapasitesi üzerinden başka ülkeleri örnek göstererek bizi eleştiriyorsa ya cahildir ya da provokatördür

Önümüzdeki yıldan itibaren kredi ödemesi başlayacak öğrencilerimiz de sadece aldıkları kredi rakamı kadar geri ödeme yapacaklar.

soyer-3.jpg

BUNUN BABASI DA AYNIYDI: Kabinemin içerisinde imam hatip lisesi mezunu, meslek lisesi mezunu bakanlar. Demek ki oluyor. Bunlar öyle alçak, ahlaksız bir tezgah kurdular ki, kendi çocukları ile milletin çocukları arasında devasa uçurum oluşturdular. İşte İzmir'de belediye başkanı çıkıyor, Osmanlı'ya hakaret ediyor. Be haddini bilmez. Be ahlaksız. Ya sen İzmir'i sel afetlerinden kurtaramıyorsun, pislikten, lağım sularından kurtaramıyorsun, körfezi o pis kokulardan kurtaramıyorsun. Sen Osmanlı'ya hakaret edebilecek hadde ne zaman ulaştın? Be hadsiz! Bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 1 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet