Hindistan polisi bir köprüyü çalmakla suçlanan çeteyi avladı

Yetkililer 10 Nisan Pazar günü yaptığı açıklamada, Hindistan polisinin 18 metre uzunluğundaki bir demir köprüyü söküp büyük olasılıkla hurda metal olarak satan bir çetenin üyelerini tutuklamaya çalıştığını söyledi.

11 Nisan 2022 11:00 Gündem
Hindistan polisi bir köprüyü çalmakla suçlanan çeteyi avladı

Doğudaki Bihar eyaletindeki sulama departmanına bağlı hükümet yetkilileri gibi davranan soyguncular, eyalet başkenti Patna'nın yaklaşık 150 km güneyindeki Amiyawar köyünde terk edilmiş bir köprüyü gaz kesiciler ve hafriyat makineleri kullanarak yıktı.

Hızlı nakit için büyük, organize olmayan hurdalıklarda satmak için kamu mülkünden metal parçaların çalınması vakalarının yaygın olduğu Hindistan'da metal hurda satmak kazançlı bir iş olabilir.

Bir polis memuru, Amiyawar sakinlerinin hükümet yetkililerinin, yaklaşık otuz yıl önce bir su kanalı üzerine inşa edilen eski köprüyü, kullanılmadığı için yıkmaya karar verdiğini varsaydıklarını söyledi. Bir sakin, köylülerin daha önce köprünün sökülmesi için sulama dairesine başvuruda bulunduğunu söyledi.

Köylü 29 yaşındaki Gandhi Chaudhary, "İnsanlar ağır makinelerle, gaz kesicilerle geldi ve gün boyunca iki gün boyunca köprüyü sökmek için çalıştı" dedi. Yerel halk, çalışanlara kimliklerini sordu ve köprüyü sökmek için sulama departmanı tarafından tutuldukları söylendi.

Hafta başında hurda metal bir araca yüklendi ve saha boşaltıldı.

Olayı araştıran polis yetkilisi Subash Kumar, "Çetenin bazı üyelerini belirledik ve bazılarının izini henüz bulamadık. Kamu mallarını tahrip ettiler ve bir köprü çaldılar" dedi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet