İngiltere istatistik gözlemcisi, Downing Street'in Johnson'ın yanıltıcı iş iddiaları konusunda defalarca uyarıldığını söyledi

İngiltere'nin istatistik gözlemcisi, Downing Street'in Başbakan Boris Johnson'ın yanıltıcı iş iddiaları konusunda defalarca uyarıldığını söyledi.

07 Mart 2022 22:00 Gündem
İngiltere istatistik gözlemcisi, Downing Street'in Johnson'ın yanıltıcı iş iddiaları konusunda defalarca uyarıldığını söyledi

Johnson'ın liderlik referansları, son aylardaki tartışmalar ve yanlış adımlar nedeniyle kötü bir şekilde lekelendi ve bazı milletvekillerinden istifa etmesi yönünde çağrılara yol açtı.

Birleşik Krallık İstatistik Kurumu (UKSA) genel müdürü Ed Humpherson, düzenleyicinin geçen ay iki kez aynı konuda 10 numaraya kamu azarlamaları yayınlamak gibi "olağandışı" bir adım atmadan önce "bir dizi gayri resmi tartışma" olduğunu söyledi.

Humpherson, Observer'a, "Bu, hafifçe yaptığımız bir şey değil - belirli bir sütun inç miktarı elde etme hedefimiz yok" dedi. “Ve bu kişisel düzeyde bir müdahale değil. Bu istatistiklerin doğru yorumlanmasına açıklık getiriyoruz. Bir anlamda istatistiklerin yanındayız. Tartışmalarda hakem değiliz.

“Bu konu hakkında 10 numarada veri bilimi başkanına yazmıştım. Bu da bir dizi gayri resmi tartışmayı takip etti ve burada 'bu sayıların nasıl anıldığına tekrar bakmanız gerektiğini düşünüyoruz' dedik."

“Bunu çok sık yapmak zorunda değiliz çünkü genel olarak politikacılar ve politikacılara brifing veren insanlar bunu doğru yapmak için gerçekten çok uğraşıyorlar. Ve genel deneyim şu ki, tam olarak doğru anlamadıklarında, sağladığımız açıklamayı memnuniyetle karşılıyorlar."

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet