İngiltere'nin Galler bölgesinde ilk kez çocuklara vurmak yasaklandı

İngiltere'nin Galler kentinde çocuklara şaplak atmak ve tokat atmak yasaklandı. Bir Guardian raporuna göre, genel halka da herhangi bir ebeveynin aynı şeyi yaptığı tespit edilirse sosyal hizmetleri veya polisi bilgilendirmesi söylendi.

22 Mart 2022 23:00 Gündem
İngiltere'nin Galler bölgesinde ilk kez çocuklara vurmak yasaklandı

Bu tür fiziksel ceza, şimdiye kadar ebeveynler tarafından çocuklara itaat getirmek için kullanılmış gibi görünüyor.

Pazartesi günü yeni yasa yürürlüğe girdi. İşçi liderliğindeki Galler hükümeti ve birkaç çocuk koruma kampanyacısı tarafından “tarihi” olarak selamlandı. Ayrıca İngiltere'yi de davayı takip etmeye çağırıyorlar.

Ancak bazı eleştirmenler, çocuklar için parlak bir gelecek sağlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken ebeveynleri de rahatsız edebileceğine dair endişelerini dile getirdi. Ayrıca, asi çocuklar veya komşular tarafından kötü niyetli iddialara yol açabilir.

Bu yasa, İngiltere ve Galler'de uzun süredir yürürlükte olan “makul ceza” savunmasını kaldırıyor. Çocuklara uygulanan vurma, tokat atma, tokat atma ve sarsma gibi her türlü fiziksel cezayı yasa dışı hale getirmiştir. Yasa, Galler'deki ziyaretçiler için de geçerli olacak.

Yirmi yılı aşkın bir süredir yasa değişikliği için kampanya yürüten sosyal hizmetler bakan yardımcısı Julie Morgan, “Bugün, çocukları fiziksel olarak cezalandırmayı geçmişte bıraktığımız için Galler'deki çocuklar ve hakları için tarihi bir an. ”

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet