Ivanka Trump, 6 Ocak saldırısını araştıran Temsilciler Meclisi heyetine ifade verecek

Konuya aşina bir kişiye göre, eski Başkan Donald Trump'ın kıdemli danışmanlarından biri olarak görev yapan en büyük kızı Ivanka Trump, Salı günü Meclis'e 6 Ocak saldırısını soruşturan Meclis komitesinden önce ifade vermeyi planlıyor.

06 Nisan 2022 23:00 Gündem
Ivanka Trump, 6 Ocak saldırısını araştıran Temsilciler Meclisi heyetine ifade verecek

Komite tarafından toplanan kanıtlara göre Ivanka Trump, cumhurbaşkanını 150'den fazla polis memurunu yaralayan ve milletvekilleri ile Başkan Yardımcısı Mike Pence'i güvenlik için kaçan şiddeti durdurmaya ikna etmeye çalışan birkaç yardımcıdan biriydi.

NBC tarafından daha önce bildirilen ifadesinin programı, aynı zamanda Donald Trump'ın baş danışmanı olan kocası Jared Kushner'in bir röportaj için oturmasından ve panelin bir üyesinin "değerli" olarak tanımladığı şeyi sağlamasından günler sonra geliyor. "yardımcı bilgi.

Komite başkanı D-Miss, Temsilci Bennie Thompson, Kushner'in ifadesiyle ilgili olarak, "Açıklanan bazı şeyler vardı, ancak bunu biraz sonra paylaşacağız" dedi.

Ivanka Trump ve Kushner, komite önünde ifade verecek en üst düzey Trump Beyaz Saray yetkilileri arasında yer alıyor. Panel çalışmalarını gizli yürüttüğü için görüşmeler kamuya kapalı tutulmuştur.

Ivanka Trump'ın avukatları, komitenin kendisine gönüllü ifade talep eden bir mektup gönderdiği Ocak ayından bu yana komiteyle görüşüyor. 20 Ocak tarihli mektupta komite, Pence'in ulusal güvenlik danışmanı olan emekli korgeneral Keith Kellogg'dan haber aldığını söyledi. Mektupta, Beyaz Saray yetkilileri - Ivanka Trump da dahil olmak üzere - en az iki kez - onu buna çağırmasına rağmen, Kellogg, Donald Trump'ın mafya Capitol'ü yuttuğu için şiddeti kınamayı reddettiğini açıkladı.

Kellogg, başkanın kendisinden, genelkurmay başkanı Mark Meadows ve Beyaz Saray basın sekreteri Kayleigh McEnany'den gelen ricaları reddettiğini ifade etti. Kellogg daha sonra Ivanka Trump'a müdahale etmesi için çağrıda bulundu.

Kellogg, “İvanka oldukça inatçı olabileceği için tekrar içeri girdi” dedi.

Kellogg ayrıca kendisi ve Ivanka Trump'ın Oval Ofis'te 6 Ocak sabahı Oval Ofis'te bir telefon görüşmesine tanık olduklarını ve bu telefon görüşmesinde Donald Trump'ın Pence'e Kongre'nin seçimleri onaylamak için toplandığında Joe Biden'ın seçim oylarını iptal etme planına uyması için baskı yaptığına tanık olduklarını söyledi. Seçim Koleji sonuçları. Pence'e yapılan çağrı, 2020 seçimlerini geçersiz kılma ve Trump'a görevde kalma şansı verme çabasının bir parçasıydı.

Kellogg komiteye, cumhurbaşkanının Pence'i seçimi devirmek için “yeterince sert” olmamakla suçladığını söyledi. Ivanka Trump daha sonra Kellogg'a “Mike Pence iyi bir adam” dedi.

Komite 800'den fazla tanıkla görüştü ve düzinelerce tanıkla görüşmeyi planlıyor. Thompson Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, o gün beş ek mahkeme celbi için yetki verdiğini söyledi.

Thompson, komitenin iki yardımcısı Marc Short ve Greg Jacob'dan aldığı "önemli bilgileri" öne sürerek Pence için bir mahkeme celbi reddettiğini söyledi.

Thompson, "Bir mahkeme celbi olmayacak" dedi ve ekledi, "Başkan Trump ve başkan yardımcısına atfedilen birçok ifadeyi, onun özel ifadesi olmadan doğrulayabildik."

"Komitenin onu içeri almak için hiçbir çabası yok" diyen Pence hakkında şunları söyledi: "Başlangıçta bunun önemli olacağını düşündük, ancak bu noktada insanların buraya zorla girip onu asmak istediğini biliyoruz. . Güvenlik görevlisinin onu Capitol'de açıklanmayan bir yerde korumak zorunda olduğunu biliyoruz. Kont ve diğer şeyler hakkında fikrini değiştirmesini sağlamaya çalışan insanları biliyoruz. Peki ihtiyacımız olan nedir?”

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet