Julian Assange ikinci kez evlenmeye hazırlanıyor, düğün İngiltere hapishanesinde gerçekleşecek

ABD'nin kendisini casusluk suçlamasıyla iade etme girişimine karşı savaşırken Londra'da tutulan WikiLeaks kurucusu Julian Assange, ikinci kez evliliğe girmeye hazırlanıyor.

15 Mart 2022 11:00 Gündem
Julian Assange ikinci kez evlenmeye hazırlanıyor, düğün İngiltere hapishanesinde gerçekleşecek

The Guardian'a göre, 50 yaşındaki çocuk, 23 Mart'ta, Londra'nın güneydoğusundaki Belmarsh Hapishanesi'nde bulunan 38 yaşındaki Stella Moris ile cezaevinden çıkarıldığı sırada tutuklanmasının üçüncü yıldönümünden sadece haftalar önce evlenecek. Nisan 2019'da başkentteki Ekvador büyükelçiliği.

Çift, geçen yıl Kasım ayında evlenmek için kayıt yaptırmıştı.

İlişkileri, Assange'ın Londra'daki Ekvador büyükelçiliğinde yedi yıllık kalışı sırasında, ilgisiz cinsel suç iddiaları nedeniyle İsveç'e iade edilmesini önlemek için başladı.

Güney Afrika doğumlu bir avukat olan Assange ve Moris'in iki küçük oğlu var: Gabriel (4) ve Max (2). Ayrıca ilk düğününden 33 yaşında bir oğlu var.

Ocak ayında bir yargıç, ABD'nin Assange'ı iade etme talebini reddetti, ancak bir üst mahkeme ABD hükümetinin temyizini değerlendirirken Assange cezaevinde kaldı.

Pazar günü nişanlısıyla konuştuktan sonra Moris, PA haber ajansına törenle ilgili kısıtlamalara rağmen ikisinin de "çok heyecanlı" olduğunu söyledi.

Bir fotoğrafçıya izin verilip verilmediğini duymak için beklediklerini ve normal ziyaret saatlerinde gerçekleşen evliliğe rağmen konukların hemen ardından ayrılmak zorunda kalacaklarını söyledi.

"Şartlar çok kısıtlayıcı olsa da açıkçası çok heyecanlıyız" dedi.

“Planlarımıza haksız müdahaleler devam ediyor. Bir saatliğine bir fotoğrafçıya sahip olmak mantıksız bir istek değil.”

Avustralya vatandaşı Assange, WikiLeaks'in Afganistan ve Irak savaşlarıyla ilgili yüz binlerce sızdırılmış belgeyi yayınlamasının ardından ABD yetkililerinin radarına girdi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet