Konya Şeker’den Üreticiyi Destekleyici Açıklama Geldi! Ton Başına 15 TL Destek

Ülkemizin en büyük şeker fabrikalarından birisi olan Konya Şeker tarafından üreticileri destekleyen açıklama geldi. Konya Şeker, pancar üreticilerine ton başına 15 TL destek primi ödeyeceğini açıkladı.

18 Şubat 2022 12:00 Gündem
Konya Şeker’den Üreticiyi Destekleyici Açıklama Geldi! Ton Başına 15 TL Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı 2021-2022 üretim sezonunu kapsayan açıklamalarda üreticilere ton başında 15 TL destek primi ödeneceği duyurulmuştu. Bunun ardından Konya Şeker’de ek olarak pancar üreticilerine 15 Şubat’tan başlayarak ek 15 TL ton başında prim dağıtılacağını aktardı.

Bu açıklama üreticiler tarafından memnuniyet ile karşılanırken, iyice artan maliyetler sebebiyle büyük yük altına giren üreticilere az da olsa bir nefes alma şansı ödenmiş oldu.

Prim Açıklaması PANKOBİRLİK Başkanı Tarafından Yapıldı

Üreticiler tarafından memnuniyetle karşılanan destek primi açıklaması Pankobirlik genel başkanı aynı zamanda Konya Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı Ramazan Erkoyuncu tarafından yapıldı. Başkan açıklamalarında bu müjdeli haberin Cumhurbaşkanımızın üreticileri bu yıl ki üretim döneminde desteklemesinin ardından yaptı.

Cumhurbaşkanı tarafından ton başına 15 TL’lik üretim desteği primine ek olarak Konya Şeker olarak aynı üreticilere 15 TL prim daha verileceğini duyurdu. 15 Şubat tarihinde geçen yıl teslim edilen pancar alacaklarının ödenmesinin ardından, hak edişlerin hesaplanmasının tamamlanıp, üreticilere 15 TL ton başına ödeneceğini duyurdu.

Hesaplama işlemleri bittikten sonra üreticilere teslim ettikleri pancar miktarına göre hesaplama yapılarak ödemenin hesaplarına yapılacağı aktarıldı. 100 ton teslim eden bir üretici toplam da 3000 TL destek priminin de bu sayede sahibi olacak. Yeni sezon öncesinde duyurulan bu açıklama ile üreticilerin yeni sezona daha istekli girmesi de sağlanmış oldu.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet