Kullandığınız limonu sakın çöpe dökmeyin! Bu basit yöntem ile hayatınız değişecek

Kireç oluşumu genellikle banyodaki musluklarda ve duş kabinlerinde görülür. Sürekli su teması ve nemli ortamDAN kaynaklı kireç çok yaygındır ve hızla dağılır. Siz de bu istenmeyen görüntüden kurtulmak istiyorsanız denenmiş ve onaylanmış bu pratik metodu muhakkak denemelisiniz. Genellikle tükettiğimiz limonun bu faydasını gördüğümüzde temizlikte de hemen uygulamaya başlayacağız. Kullandığınız limon ile harikalar yaratın. İşte musluklardan kireç söktüren doğal çözüm...

29 Aralık 2022 23:17 Yaşam
Kullandığınız limonu sakın çöpe dökmeyin! Bu basit yöntem ile hayatınız değişecek

Özellikle ev hanımlarının sürekli şikayet ettiği sorunlardan biri de musluk başlarındaki kireçlenmedir. Bu kireçlenme genellikle banyoda görülür. Bunun en büyük nedeni muslukların sürekli suya maruz kalmasından dolayı meydana gelmektedir. Siz de bu kireçlenme sorunundan kurtulmak istiyorsanız bu yöntemi denemelisiniz. Yemeklerde ve salatalarda kullandığımız limonları atmayın. Musluğunuza uygulayın ve etkisini anında görün. Kireçlenme sorununa son! İşte bu sorunun tarihte kalacağı yöntem...

KULLANDIĞINIZ LİMONU ATMAYIN
Genellikle yemeklerde ve salatalarda kullandığımız limonun bu faydasını duyunca temizlikte de kullanmaya başlayacaksınız. Kullandığınız limonları atmayın. Denenmiş ve test edilmiş bu yöntemle musluklarınız aynı şekilde parlayacak. Kireçlenme özellikle banyo bataryalarında meydana gelir ve istenmeyen görüntülere neden olur. Eğer siz de bu görüntülerden rahatsız oluyorsanız bu pratik yöntemi mutlaka deneyin.

MUSLUKLARINIZ AYNA GİBİ PARLAYACAK
Musluk başlıkları ve duş kabinlerinde oluşan kireçlenme sorunundan kurtulmak istiyorsanız aradığınız yöntemi açıklıyoruz. Öncelikle kullandığınız limonu atmayın. Bu limonu alın ve tuza batırın. Daha sonra kireç tutan musluklara uygulayın. Bu şekilde kireç sorunundan kurtulacaksınız.


MUSLUK TEMİZLEME YÖNTEMLERİ NELERDİR?
Banyo ve mutfak gibi hem sık kullanılan hem de ortak kullanılan alanlarda temizlik herkes için önemlidir. Bu alanlarda temizlik hissinin yaratılamaması mekanı kullanan herkes için rahatsız edici olabilir. Ortak kullanım alanları olan ve kolay kirlenen bu alanlarda muslukların da özenle temizlenmesi gerekir. Hem hijyen açısından hem de kireç veya pas gibi oluşumların temizlenmesi açısından musluk temizliğine dikkat edilmelidir.

1- KARBONAT
Karbonat, birçok alanda olduğu gibi musluk temizliğinde de güvenle kullanabileceğiniz doğal malzemeler arasında yer alıyor. Bu malzemeyi bir fırça yardımıyla muslukları temizlerken kullanabilirsiniz. Fırçanın üzerine döktüğünüz karbonat ile musluğu iyice ovun ve ardından soğuk su ile durulayın. Kireç birikintilerinin yok olduğunu göreceksiniz.

2- BEYAZ SIRKE
Sirke de limon gibi temizlikte etkisi çok yüksek olan doğal malzemelerden biridir. Musluğu sirke veya sirke ve karbonatlı su ile temizleyebilirsiniz. Sirke, asidik yapısı nedeniyle musluktaki kireç ve tortuların giderilmesine yardımcı olur. Karbonat üzerine dökülen sirke de reaksiyona girerek bölgenin daha iyi temizlenmesini sağlarken aynı zamanda tıkanmış musluk filtrelerini de açar.

3- DİŞ MACUNU
Musluğunuz altın veya bronz değilse, diş macunu ile temizleyebilir ve parlatabilirsiniz. Macunu musluğun üzerine sıktıktan sonra yumuşak bir bezle iyice ovalayın. Birkaç dakika ovaladıktan sonra musluğu durulayın ve bir bezle hafifçe kurulayın.

4- UN
Hemen hemen her evde bulunan un, aslında etkili bir musluk parlatıcısıdır. Bu malzemeyi kullanmak için musluğun tamamen kuru olduğundan emin olmalısınız. Musluğun üzerine biraz un serpin ve yumuşak bir bezle ovun. Musluk parlayana kadar bu işleme devam edin. Musluk kuru olduğu için bir süre sonra un tamamen kaybolacak ve elinizde sadece parlak bir musluk kalacaktır.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet