Rapora göre Biden yönetimi, Covid atış propagandasını desteklemek için medyaya 1 milyar dolar ödedi

ABD'den gelen basında çıkan haberlere inanılacak olursa, Biden yönetiminin Kovid aşıları hakkında yalnızca olumlu haberler yaymak için devasa bir kampanyanın parçası olarak neredeyse tüm kurumsal medyaya toplam yaklaşık 1 milyar dolar ödediği iddia ediliyor.

11 Mart 2022 10:00 Gündem
Rapora göre Biden yönetimi, Covid atış propagandasını desteklemek için medyaya 1 milyar dolar ödedi

The Desert Review bir raporda, "muhafazakar" medya kuruluşlarının bile meşgul olduğunu iddia etti.

Blaze Media tarafından sunulan Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) talebiyle toplanan belgelerin, hükümetin “aşı güveni” oluşturmak için TV, radyo, basılı ve sosyal medyada reklam satın aldığını gösterdiğini söyledi.

ABC, CBS, NBC, Fox News, CNN, Newsmax, MSNBC, New York Post, Los Angeles Times, Washington Post, BuzzFeed News ve yüzlerce yerel gazete ve TV kanalı dahil olmak üzere medya ağları, sayısız makale ve video bölümünün yayınlanmasından toplu olarak sorumluydu. COVID çekimlerini etkili ve güvenli olarak

Raporda, hükümetin her türlü olumsuz bilgiyi sansürlemek için vergi mükelleflerinin parasını kullandığı iddia edildi.

2021 mali yılında ABD Kongresi, sağlık bakanının “ABD'de aşı güvenini güçlendirme” faaliyetlerine harcanması için 1 milyar dolar yaptırımda bulundu.

Federal hükümet, ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı'nın (HHS) kapsamlı bir medya kampanyasının parçası olarak çekimlerin reklamını yapmaları için yüzlerce haber kuruluşuna ödeme yaptı.

“Kamuoyunun COVID-19 aşılarına olan güvenini ve aşılarını artırmaya yönelik ulusal bir girişim” olan “COVID-19 Halk Eğitimi Kampanyası”, “güvenilir haberciler ve etkileyicilerin” haber kuruluşlarına “olgusal, İnsanların kendilerini, ailelerini ve topluluklarını korumak için zamanında bilgi ve atabilecekleri adımlar.”

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet