Rusya, 'düşman' ülkelerin varlıklarına el koyabileceğini söyledi

Rusya 1 Mayıs Pazar günü, ABD'nin Rus oligarklarının varlıklarını satma ve gelirleri Ukrayna'ya ödeme önerisine misilleme olarak düşmanca gördüğü ülkelerin Rus kökenli varlıklarına el koyabileceğini önerdi.

02 Mayıs 2022 11:00 Gündem
Rusya, 'düşman' ülkelerin varlıklarına el koyabileceğini söyledi

Rusya'nın alt kanadının sözcüsü, "Sahipleri düşman ülkelerin vatandaşları olan ve Rus varlıklarına el koyma kararının alındığı Rus topraklarında yerleşik şirketler söz konusu olduğunda, "karşılıklı önlemler almak ve varlıklara el koymak adildir" dedi. Parlamento binası, Bay Vyacheslav Volodin.

Telegram kanalında, "Ve bu varlıkların satışından elde edilen gelir, ülkemizin kalkınması için kullanılacak" dedi.

Volodin, "belirli sayıda düşman ülkeyi -Litvanya, Letonya, Polonya ve hatta Amerika Birleşik Devletleri"- uluslararası hukuku hiçe saymakla ve "tamamen hırsızlığa başvurmakla" suçladı.

Volodin, "Bugün Rus işadamları Rusya'da faaliyet gösteren yabancı şirketleri satın alıyor ve bizim pazardan çıkmak isteyen ortakların hisselerini satın alıyor" dedi.

"Düşman" ülkeleri "medeni bir şekilde hareket etmeye ve uluslararası hukuka saygı duymaya" çağırdı.

Volodin'in sözleri, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya'nın neden olduğu zararı gidermek ve Ukrayna'nın inşasına yardımcı olmak için oligarkların el konulan varlıklarının "satılmasına" izin veren gelişmiş el koyma ve müsadere prosedürleriyle Rusya üzerindeki ekonomik baskıyı artırma önerisini açıklamasının ardından geldi. .

Volodin, "ABD'nin kendisine bumerang etkisi yaratabilecek tehlikeli bir emsal oluşturuldu" dedi.

"Bu karar ülkemiz ekonomisini etkilemeyecektir. Zengin (Rus) vatandaşlarının yatları, villaları ve diğer varlıkları Rusya'nın kalkınmasına hiçbir katkı sağlamayacaktır" dedi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet