Şangay, Omicron kaynaklı bir COVID-19 salgınını engellemek için aşamalı kilitlenme duyurdu

Şehir hükümeti Pazar günü yaptığı açıklamada, Şanghay'ın pandeminin ilk günlerinden bu yana en yüksek vaka yükleriyle Çin'i vuran Omicron kaynaklı bir Covid-19 salgınını engellemek için aşamalı bir kilitlenme başlatacağını söyledi.

28 Mart 2022 22:00 Gündem
Şangay, Omicron kaynaklı bir COVID-19 salgınını engellemek için aşamalı kilitlenme duyurdu

Hükümet, Çin'in en büyük kentinin doğu yarısını Pazartesi gününden itibaren beş günlük test için kilitleyeceğini ve ardından 1 Nisan'dan itibaren batı yakasında benzer bir kilitlenme izleyeceğini söyledi.

Şehir sağlık yetkilisi Wu Jinglei, şehrin hafif vakalar ve asemptomatik taşıyıcılar için karantina tesisleri olarak iki stadyum kullandığını söyledi.

Yetkililer asemptomatik enfeksiyonları belirlemek ve izole etmek için çabalarken, Çin'in Şanghay ticaret merkezindeki yeni günlük COVID-19 vakaları Pazar günü 1.000'e yakın kaldı.

Şehir, daha fazla semtin toplu testler için kilitleneceğini ve sakinlere kesinlikle gerekli olmadıkça evden çıkmamalarını söylediği için bakkallarda kuyruklar oluştuğu görüldü. Test kampanyası, alevlenmeleri olabildiğince çabuk ortadan kaldırmak için Pekin'in ulusal "dinamik temizleme" politikasının bir parçası.

Şehir genelinde, bazı bileşiklerin mühürleri açılırken, diğerleri iletim zincirlerini ortadan kaldırmak için birkaç gün daha kapatıldı. Bazı sakinler, bir komşunun pozitif test etmesinden sonra iki hafta boyunca mühürleneceklerini söyledi.

Disney Co., Shanghai Disneyland, Disneytown ve Wishing Star Park'ın da bir sonraki duyuruya kadar kapatıldığını söyledi.

Ulusal yetkililer, yerel hükümetleri virüs kontrol çabalarında gevşemeye karşı uyardı ve enfeksiyonların hızlı bir şekilde tanımlanıp izole edilmesi gerektiğini yinelerken, yetkililerin COVID kısıtlamalarının ekonomik ve sosyal etkisini en aza indirmesi gerektiğini kabul etti.

İki yıldaki en büyük koronavirüs alevlenmesini kontrol altına almak için şehre otobüs seferleri askıya alındı ​​ve ziyaretçilerin negatif virüs testi göstermeleri gerekiyor.

Çin'in son enfeksiyon dalgaları ve yerel yönetimlerin virüs önlemleri kültür ve eğlence sektörlerini de vurdu ve Çin Gösteri Sanatları Derneği yılın ilk üç ayında yaklaşık 9.000 performansın iptal edilmesini veya ertelenmesini bekliyor.

Dernek, bu süre zarfındaki performanslardan elde edilen gelirlerin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35'ten fazla düşmesinin beklendiğini söyledi.

26 Mart'a kadar Çin anakarası, hem yerel olanlar hem de anakara dışından gelenler de dahil olmak üzere doğrulanmış semptomları olan 137.231 vaka bildirmişti. Yeni ölüm olmadı ve ölü sayısı 4.638'de kaldı.

Hükümet geçen hafta, ekonomik maliyetlerini ve toplum üzerindeki etkilerini azaltmak için hastalık önleme kontrollerinde ince ayar yapmaya çalıştığını söyledi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet