Sıcak ve kuru hava kuzeydoğuya yayılacak

Orta Atlantik ve Kuzeydoğu'nun çoğu, son günlerde bölgede sağanak yağışlar nedeniyle ıslak ve soğuk bir model tarafından tutuldu. Ancak AccuWeather tahmincileri, sıcak ve kuru havanın önümüzdeki hafta Kuzeydoğu'ya yayılmasıyla ufukta büyük bir değişimin olduğunu söylüyor.

09 Mayıs 2022 23:00 Gündem
Sıcak ve kuru hava kuzeydoğuya yayılacak

Beklenen değişiklik, günlerce süren yağış ve kasvetli havanın ardından gelir. Maryland, Batı Virginia ve Pennsylvania'nın bazı bölgelerinde 3 inçten fazla yağmur yağdı. Eleanor, W.Va, Cuma gecesi itibariyle 3.46 inç yağmurla fırtınadan en yüksek resmi toplamı kaydetti. Şiddetli yağmur düştüğü için Appalachian'ların bazı bölümlerinde sel bildirildi ve Batı Virginia acil durum yönetimi yetkilileri hızla yükselen sulara bir ölüm atfetti.

Bu yağmuru üreten fırtına sistemi kıyıdan uzaklaştıkça, jet akımındaki bir çıkıntı fırtına izini kuzeye doğru kaydıracak ve bölgenin çoğunun kuru ve temiz kalmasına izin verecektir. Bu, aynı zamanda güney Ovalarında rekor kıran sıcaklığın bu hafta boyunca kuzeye kaymasına ve sıcaklıkların mevsimsel olmayan seviyelere yükselmesine neden olacak.

AccuWeather Meteorolog Jessica Storm, "Sıcaklık, bu hafta New England'a, Maine kadar kuzeyde ve Kanada'nın çoğunda 70'ler ve 80'lerde yükselen sıcaklıklarla ulaşacak, Mayıs ayında ortalama en yüksek değerlerin yalnızca 50'li ve 60'lı yıllara ulaştığı ayarlandı," dedi.

Haftanın başlangıcında sıcaklıklar normalin biraz üzerinde olacak olsa da, Hartford, Conn., Buffalo, N.Y. ve Bangor, Maine gibi şehirlerin ilk 80 derecelik derecelerini almalarının beklendiği Perşembe gününe kadar daha önemli sıcaklıkların gelmesi bekleniyor. Sezonun Fahrenhayt günü.

Cuma ve hafta sonu sıcaklık artmaya devam ederken, birçok şehirde rekor seviyeler tehdit edilebilir. Sıcaklıklar Cumartesi günü New England'ın çoğunda zirve yapacak ve sıcaklıklar Mayıs ayının başından daha tipik olan Haziran veya Temmuz aylarında görülecek.

Rekor kıran sıcaklıklar, en yüksek sıcaklıkların Perşembe gününe kadar 70'lerin ortalarından yukarısına ulaşmasının beklendiği Caribou, Maine kadar kuzeyde bir olasılık olacak. Storm, 12 Mayıs için kaydedilen en yüksek sıcaklığın 1992'de 78 derece olduğunu açıkladı.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet