Tayland, daha fazla turisti cezbetmek için Covid-19 test kurallarını kolaylaştıracak

Tayland, Güneydoğu Asya ülkesi, küresel turistleri caydırıcı olarak görülen pandemi dönemi önlemlerinden bazılarını geri aldığından, yabancı ziyaretçiler için varışta zorunlu bir polimeraz zincir reaksiyonu testini kaldıracak.

24 Nisan 2022 11:00 Gündem
Tayland, daha fazla turisti cezbetmek için Covid-19 test kurallarını kolaylaştıracak

Ülkenin ana virüs görev gücü sözcüsü Taweesilp Visanuyothin 22 Nisan Cuma günkü toplantıdan sonra gazetecilere verdiği demeçte, RT-PCR testlerinin 1 Mayıs'tan itibaren hava ve kara sınırlarından girenler için gönüllü kendi kendine uygulanan antijen testleri ile değiştirileceğini söyledi.

Bu, yolcuların vizeleri güvence altına almak için bir gecelik otel konaklaması rezerve etmeleri gerekmeyeceği anlamına gelir. Yeni önlem, geçen ay bir kalkış öncesi test şartının kaldırılmasını da takip ediyor.

Yetkililer, yabancı ziyaretçilerin yine de aşı kanıtı ve 10.000 ABD Doları (13.650 S$) tutarında bir sağlık sigortası sunmaları gerektiğini söyledi.

Yetkililer, RT-PCR sertifikası negatif olan aşısız ziyaretçilerin zorunlu karantinadan muaf tutulacağını söyledi. Bu tür sertifikaları sağlayamayanlar, eyalet tarafından belirlenen merkezlerde beş günlük karantinaya tabi tutulacaklarını söylediler.

Tayland, Rusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle tetiklenen ters rüzgarlarla karşı karşıya olan ekonomik toparlanmayı hızlandırmak için turistlerin dönüşüne güveniyor.

Güneydoğu Asya'nın en büyük ikinci ekonomisi, iki yıllık sınır kontrolleri ve benzeri görülmemiş teşvik harcamalarının devlet maliyesini esnetmesinin ardından seyahat ve iş kısıtlamalarını hafifletmek için Singapur'dan Avustralya ve Güney Kore'ye kadar olan ülkelere katılıyor.

Başbakan Prayut Chan-O-cha Cuma günü gazetecilere verdiği demeçte, giriş kurallarının gevşetilmesinin "turizmimizi artıracağını" söyledi. "Ekonomik toparlanmamızı sağlamak için bu süre zarfında turizme önemli ölçüde güvenmemiz gerekecek."

Tayland geçen yıl Kasım ayından itibaren sınır kontrollerini kademeli olarak gevşetmeye başlarken, katı Covid-19 test kuralları ve giriş için hantal belgeler ziyaretçileri caydırdı.

Yabancı turist girişleri, ülkenin çoğunlukla ziyaretçilere kapalı olduğu bir yıl önce 20.172'den bu yılın ilk çeyreğinde 497.693'e yükseldi. Ancak, birkaç milyon tatilcinin ülkeyi ziyaret ettiği pandemi öncesi dönemden hala çok uzak.

Bangkok merkezli Standard Chartered Plc ekonomisti Bay Tim Leelahaphan, bir notta, turizm görünümünün bu yıl 4 ila 5 milyon ziyaretçi beklendiği için hala belirsiz olduğunu belirtti. Bunun, ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının yüzde 0,5'i oranında cari hesap fazlası vermesine hala yardımcı olması gerektiğini söyledi.

Baht, haberlerde yüzde 0,3'e varan kayıpları sildi, ancak yine de üçüncü bir haftalık kayıp için hazırlanıyor.

Leelahaphan, Standard Chartered'ın kısa vadede baht üzerinde düşüş eğiliminde olduğunu ancak orta vadede daha yapıcı olduğunu belirterek, para biriminin "yüksek ham petrol fiyatları, şahin bir Fed ve temettü geri dönüşü nedeniyle olumsuz mevsimsellik baskısı altında kalabileceğini" de sözlerine ekledi. gelecek aylar.

Tayland, 20.000 civarında dolaşan yeni günlük vakalar ve altı ayın en yüksek seviyesindeki ölümlerle hala Omicron kaynaklı bir virüs dalgasıyla mücadele ediyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülke Cuma günü 21.808 yeni vaka ve 128 Covid-19 ölümü bildirdi.

Restoranlar 1 Mayıs'tan gece yarısına kadar alkol satabilirken, barlar, barlar, karaoke salonları ve diğer gece hayatı eğlence mekanları kapalı kalacak.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet