Trump'ın eski savunma şefi, 2024'te Trump'ı desteklemeyeceğini söyledi

Eski ABD Savunma Bakanı Mark Esper 10 Mayıs Salı günü yaptığı açıklamada, Bay Trump'ın dürüstlükten yoksun olduğunu ve ABD'yi geride bırakmayacağını söyleyerek, Cumhuriyetçi eski cumhurbaşkanı tekrar aday olursa 2024'te Bay Donald Trump'a oy vermeyeceğini söyledi. kendi kişisel çıkarları.

11 Mayıs 2022 10:00 Gündem
Trump'ın eski savunma şefi, 2024'te Trump'ı desteklemeyeceğini söyledi

2024'te Bay Trump'a oy verip vermeyeceği sorulduğunda, Bay Esper, MSNBC'ye "Hayır" diyerek, onu eski patronlarını başka bir Beyaz Saray adaylığı için açıkça reddeden ilk Bay Trump Kabine üyelerinden biri yaptı.

"Seçilmiş herhangi bir yetkilinin bazı temel kriterleri karşılaması gerekiyor: Ülkeyi kendi üzerine koyabilmeleri gerekiyor. Belli bir dürüstlük ve ilkeye sahip olmaları gerekiyor. Koridorun ötesine ulaşabilmeleri ve insanları bir araya getirebilmeleri ve birleştirebilmeleri gerekiyor. ülke. Donald Trump benim için bu işaretleri karşılamıyor" dedi.

Bunun yerine, eski savunma başkanı, siyasi partisini Kasım'daki ara kongre seçimleri ve 2024 cumhurbaşkanlığı yarışmasından önce yeni liderlik arayışına ve güçlü bir ordu, daha düşük vergiler, deregülasyon ve muhafazakar yargıçlar olmak üzere dört temel konuya odaklanmaya çağırdı.

2020'de yeniden seçim adaylığını Demokrat Joe Biden'a kaptıran Bay Trump, adaylığını açıklamadı, ancak defalarca destekçilerinin "mutlu" olacağını söyledi.

Bay Trump, şirketinin mali anlaşmaları, gizli belgeleri ele alış biçimi ve destekçilerinin Bay Biden'ın kazanmasını engellemek amacıyla 6 Ocak 2021'de ABD Başkenti'ne saldırısındaki rolü de dahil olmak üzere birden fazla soruşturmayla karşı karşıya.

Her ikisi de Bay Trump'ın öfkesini çeken Bay Trump'ın eski Başsavcısı Bill Barr ve Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell de dahil olmak üzere diğer Cumhuriyetçiler, Bay Trump olsa bile partinin 2024'teki başkanlık seçimini destekleyeceklerini söylediler.

Bay Barr gibi Trump yönetimindeki zamanını detaylandıran bir kitap satan Bay Esper, son medya röportajlarında Bay Trump'ı demokrasi için bir tehdit olarak nitelendirdi.

Bay Trump, yanıt olarak Bay Esper'i "zayıf ve tamamen etkisiz" olarak nitelendirdi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet