Yargıç, Çete Bilgilerini Tahrif Etmekle Suçlanan LAPD Memurlarına Karşı Davayı Reddetti

Salı günü, insanları sahte bir şekilde çete üyesi olarak belgelemekle suçlanan üç Los Angeles polis memuruna yönelik suçlamalar düşürüldü.

10 Şubat 2022 11:00 Gündem
Yargıç, Çete Bilgilerini Tahrif Etmekle Suçlanan LAPD Memurlarına Karşı Davayı Reddetti

Los Angeles County Yüksek Mahkemesi Yargıcı Michael Pastor, bir ön duruşmada iki haftadan fazla süren ifadesinin ardından, polis memurlarının avukatına göre, savcıların memurlar Rene Braga, Julio Garcia ve Raul Uribe aleyhindeki davaya devam etmek için yeterli kanıtları olmadığına karar verdi.

Papaz, kararını verirken, memurların, başka bir davada suçlanan diğer üç LAPD memuru gibi, tek bir davada kanıtları yanlış sunmakla suçlandığını kaydetti. Papaz, polis kayıtlarında bir trafik durması sırasında karşılaştıkları kişilerin çete bağlantıları olduğunu kaydettiklerinde, memurların "yanlış ifade vermek gibi özel bir niyeti" veya "dolandırıcılık veya hileli bir amaç" olduğuna inanmadığını söyledi.

Suçlamalar, altı LAPD memurunun, memurların şüpheliler ve devriye sırasında karşılaştıkları diğer kişiler hakkındaki bilgileri kaydetmek ve izlemek için kullandıkları saha görüşme kartlarını tahrif etmekle suçlandığı daha geniş bir skandalın parçasıydı. İddialar LAPD'yi kızdırdı ve onlarca yıllık reform çabalarına rağmen Siyahi ve Latin topluluklarında bakanlığa karşı güvensizliğin nasıl yüksek olduğunu gösterdi.

0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet